Baldness mužský vzor: Co potřebujete vědět

Baldness mužský vzor: Co potřebujete vědět

plešatost mužského vzoru odkazuje na ztrátu vlasů na pokožce hlavy u mužů. Stává se to, když se hladiny hormonů mění po celý život člověka, a zejména v pozdějších letech.

Ačkoli přirozená část procesu stárnutí pro miliony mužů, vypadávání vlasů psychologicky zneklidňující. Lékařská péče. Více podrobností je v hlavním článku.

 • Pášnost mužského vzoru nebo androgenetická alopecie, obvykle se vyskytuje později v životě v důsledku měnících se hladin hormonů. Hledejte různé léčby. /li>

Muži obvykle ztrácejí vlasy, když interagují tři hlavní faktory: genetika, věk a hormony.

také známý jako androgenetická alopecie, dochází k plešatosti mužské a mužské hladiny, jak se mění hladiny hormonů, když se mění hladiny hormonů, když se mění hladiny hormonů, když V průběhu života člověka. Základna chloupků, známá jako vlasové folikuly na hlavě. Vlasy rostou postupně kratší a jemnější, dokud nerostou žádné nové chloupky. Pášnost mužského vzoru ovlivňuje až polovinu všech bílých mužů ve věku 50 let a až 80 procent mužů ve stejné skupině ve věku 70 let. Jiné etnické skupiny, jako jsou Číňané a Japonci, jsou méně postiženy. Když jsem viděl lékaře

Podle reference Genetics Home, ztráta vlasů u mužů byla spojena s rakovinou prostaty, cukrovkou, obezitou a vysokým krevním tlakem nebo hypertenzí.

to může nastat jako Reakce na stres nebo po nemoci nebo hlavní chirurgickém zákroku nebo jako vedlejší účinek některých léků, jako jsou antikoagulanty nebo ředidla krve, a doplňky vitamínu A.

Vypadávání vlasů může také naznačovat zdravotní stav, jako je lupus, plísňová infekce nebo problém štítné žlázy. Výsledek retinoidních léků

 • Těžká chronická onemocnění, jako je diabetes nebo lupus
 • Použití antikoagulantů nebo ředidel krve
 • telogen efluvium, narušení vlasů Růstový cyklus
 • Číslo Genetické změny byly spojeny s plešatostí mužského vzoru, ale pouze jeden byl potvrzen výzkumem, gen Androgen Receptor (AR). Skalpi hlavy některých mužů by se mohly spojit se vypadáváním vlasů.

  Mnoho mužů vidí vypadávání vlasů jako přirozenou součást stárnutí a nevnímá potřebu léčby. V některých může přispět k depresi.

  Některá ošetření jsou k dispozici, která může pomoci snížit vypadávání vlasů. ) schválil dva typy léčby léčiva pro plešatost mužského vzoru. Je k dispozici na přepážce (OTC) v lékárnách, obvykle jako krém nebo pěna. Uvádí se, že nejlépe funguje na koruně hlavy. Není jasné, jak přesně pomáhá zabránit vypadávání vlasů. Zahrnujte kožní problémy, jako je svědění a podráždění, úly, otok, citlivost a kontaktní dermatitida. Lightheadedness a necitlivost nebo brnění do obličeje nebo končetin. Může to být rychlý přírůstek na váze.

  finasterid a dutasterid

  finasterid nebo propecia je ústní ošetření dostupné pouze na předpisu.

  finasteride je 5-alfa je 5-alfa Inhibitor reduktázy. Zabraňuje dihydrotestosteronu (DHT), mužským hormonu, který hraje roli při zmenšování vlasových folikulů na hlavě. https://recenzeproduktu.top/gelarex/ Lék blokuje tvorbu tohoto hormonu v pokožce hlavy, což zpomaluje progresi plešatosti související s DHT.

  Účinky mohou trvat déle než 6 měsíců. Tablet 1 miligram (Mg) musí být obvykle užíván jednou denně po dobu nejméně 3 měsíců. Finasterid může způsobit sexuální dysfunkci. To může zahrnovat snížené libido, obtížné dosažení erekce a poruchy ejakulace. Rash

 • Otoky rtů, jazyka nebo obličeje
 • Bolest břicha
 • Bolest zad
 • Závratě
 • Bolest hlavy
 • Dutasteride je podobná finasteridu. Je to také inhibitor 5-alfa reduktázy.

  • Ketoconazol 2 procenta, také známý jako Nizoral
  • Pyrithione Zinc 1 procento, nebo hlava a ramena

  Jsou to pravděpodobně méně účinné než finasterid a minoxidil.

  Transplantace

  Transplantace vlasů zahrnuje brát vlasy odkudkoli a roubování na pokožku hlavy. jsou odolnější vůči androgenům, a proto se používají v chirurgických transplantacích. Vlasy darované do plešatění zůstávají odolné vůči mužským hormony. Chcete -li to roste na plešatou oblast

 • Přesazující jednotlivé chloupky, které se vyhýbají zjizvením
 • Postupy jsou nákladné a nepravděpodobné, že by se většina poskytovatelů pojištění pokryla.

  Ve studii zveřejněné v roce 2013 se vědcům podařilo pěstovat nové vlasové folikuly v laboratoři, která při transplantaci na myši produkovala některé chloupky..

  To by jednoho dne mohlo vést k postupům, které by umožnily nový růst vlasů u mužů s plešatostí mužského vzoru. jsou populární, ale nebylo prokázáno, že zpomalují nebo zabraňují plešatému vzoru mužů a FDA je neschválila pro účinnost.

  Průběh laserové terapie může trvat od 6 do 12 měsíců.

  Další možnosti

  Ne Použití vitamínů nebo doplňků bylo FDA potvrzeno bezpečné nebo účinné. Nadměrný příjem alkoholu může pomoci snížit riziko.

  Ne všichni muži se rozhodnou pro léčbu nebo dokonce očekávají, že jejich vlasy budou i nadále růst přirozeně.

  Někteří muži se rozhodnou pro příčesek nebo paruku.

  Mezi další možnosti patří změna účesu, holení hlavy nebo zvýšení vlasů obličeje. Dobrý kadeřník vám poradí o tom, co vám nejlépe vyhovuje.

  Mohl byste skončit s inteligentním novým vzhledem.

  • Zdraví mužů

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  Get a quote

  If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.