Nezapomeňte také přidat trochu cibule do špenátového salátu

Nezapomeňte také přidat trochu cibule do špenátového salátu

Kudrnaté kudrlinky (zadní část stehen). Postavte se tváří v tvář a přidržte se opěradla židle. Zvedněte pravou nohu a posuňte ji směrem k zadní části, ale nepřekračujte úhel 90 stupňů (vaše nohy budou ve tvaru čísla čtyři). Vydržte tři až pět sekund, spusťte nohu, opakujte a vyměňte strany. Ujistěte se, že máte kolena blízko u sebe. Zvedání rovných nohou (přední část stehen). V leže na zádech mějte jednu nohu pokrčenou a druhou rovnou. Zvedněte rovnou nohu několik centimetrů od podlahy a zároveň utáhněte stehenní svaly. Držte asi pět sekund ve vzduchu, pomalu jej spusťte a poté opakujte na druhé straně. Pokuste se vyhnout trhavým pohybům a neohýbejte se v zádech. Dřepy na zeď (přední část stehen). Postavte se rovně zády ke zdi a chodidly rovnoběžně, asi dvě stopy od zdi, rozkročte na šířku boků. Pomalu klouzejte po zdi dolů, dokud nebudete v sedě. Držte tuto pozici po dobu až 10 sekund a poté pomalu posuňte zpět nahoru. Nedovolte, aby se vám kolena příliš přetáhla před prsty na nohou. Poklesy na jedné noze (stehna, boky a hýždě). Uchopte opěradla dvou židlí na obou stranách a zvedněte jednu nohu dopředu. Poté ohněte podpůrné koleno a spusťte se o několik centimetrů. Ujistěte se, že tlačíte svou váhu na patu podpůrné nohy. Podržte tah asi pět sekund, narovnejte se a vyměňte strany. Posilování (stehna, boky a hýždě). Použijte pevnou plošinu, schodiště nebo stoličku, která je asi šest palců nad zemí. Položte jednu nohu na plošinu a druhou nechte volně viset – držte tah asi pět sekund. Znovu spusťte zavěšenou nohu na podlahu a poté přepněte strany.

Poté, co zvládnete rutinu, jako je tato, která pomůže snížit bolest kolen, můžete zvážit přidání závaží ke zvýšení dopadu vašich cvičení a ke zlepšení celkové síly kolene.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v bolestech kolen

Jak si udržet kolena zdravá

Do 14. listopadu 2017

Výměna kolena nemusí vždy platit, tvrdí výzkumníci

Méně bolesti na začátek, menší zisk z postupu, ale větší užitek pozorovaný u pacientů s těžkou artritidou.

Od Randy Dotinga 29. března 2017

Herní měnič pro stárnoucí kolena

Roztržený meniskus je jedním z nejčastějších poranění kolene. Pěstováním nové chrupavky v laboratoři jsou vědci nyní schopni ji opravit.

Dr. Sanjay Gupta, 2. března 2016

Její noha je na zádech – podle výběru

Při postupu zvaném rotační plastika se zpětný kotník stává novým kolenem.

Dr. Sanjay Gupta 22. dubna 2015

Takže potřebujete chirurgickou náhradu kloubů

Bolest kyčle nebo kolena neustále postupovala. Volně prodejné léky, které vám dříve poskytly úlevu, prostě nefungují. Co uděláš dál?

Autor: Michael Bronson, MD, 29. srpna 2013

Chytré cvičení po výměně kolen

Cvičit hned po operaci kolena? Vsadíte se – správná fyzická aktivita je přesně to, co lékař nařídil, aby se postavil na nohy.

Od Kristen Stewartová 10. prosince 2012

Diagnostika bolesti kolena

Bolest kolena lze diagnostikovat pomocí různých metod. Zde je několik nástrojů, které se běžně používají k diagnostice zdroje vašich problémů s koleny.

Autor: Jennifer Acosta Scott, 24. června 2011

Příznaky bolesti kolena

Znalost různých typů bolesti kolen – a toho, jaké příznaky často pociťují – vám může pomoci lépe komunikovat se svým lékařem.

Eric Metcalf, MPH 24. června 2011

Hra, set, zápas: Jak Billie Jean Kingová vyhrála bitvu proti jejím stárnoucím kolenům

Kingová získala 39 grandslamových titulů (a slavný zápas Battle of the Sexes proti Bobbymu Riggsovi), ale už nemohla hrát tenis – až do výměny kolene. . .

Od Sharon Tanenbaum 23. června 2011

Přírodní prostředky k léčbě bolesti kolen při osteoartróze

Přírodní prostředky překračují hranici mezi výživou a medicínou. Co byste měli zvážit, než začnete užívat bylinky nebo doplňky pro artrózu. . .

Od Jeff Muise, 28. října 2009 “

Bolest kloubů může lidem s artritidou ztěžovat usínání a usínání v noci. Podle revmatologa Scotta J. Zashina, MD, docenta na University of Texas Southwestern Medical School v Dallasu, „problémy se spánkem jsou běžné u pacientů s bolestmi artritidy způsobenými chronickými chorobami, jako je revmatoidní artritida a osteoartritida. Pacienti mohou mít potíže s usínáním nebo usínáním kvůli bolesti, úzkosti nebo obojímu. ”

Zde je několik faktů, které otevírají oči:

Podle Gallup Poll National Sleep Foundation trpí asi třetina lidí, kteří mají bolest při pokusu o spánek, bolest artritidy. Podle průzkumu „Sleep in America“ National Sleep Foundation má problémy se spánkem 72 procent starších Američanů s diagnostikovanou osteoartritidou a jinými typy artritidy. Lidé s fibromyalgií, stavem, který způsobuje ztuhlost kloubů a svalů a také bolesti podobné artritidě, mají také potíže se spánkem. Pro tyto jedince může být noční bolest artritidy a problémy se spánkem začarovaný kruh, přičemž každý zhoršuje ten druhý.

Cyklus bolesti artritidy a obtíží se spánkem

Ve studii na 30 zdravých dospělých vědci z David Geffen School of Medicine na University of California v Los Angeles zjistili, že jednotlivci, kteří byli vzhůru od 11 hodin. m. do 3 hod. m. jedna noc měla vyšší hladiny několika chemikálií, které ráno přispívají k zánětu, ve srovnání s dospělými, jejichž spánek nebyl přerušen. Zvýšené hladiny těchto chemikálií se vyskytují také u pacientů s artritidou. Tyto výsledky poskytují vodítko ke spojení mezi bolestí artritidy a nedostatkem spánku.

Další tipy pro lepší spánek

Národní institut pro artritidu a muskuloskeletální a kožní nemoci (NIAMS) nabízí následující tipy pro klidnější zavírání očí:

Vypracujte si pravidelný plán spánku a snažte se ho dodržovat každý den. Od pozdního odpoledne se držte dál od alkoholu a kofeinu. Necvičte do tří hodin od ulehnutí. Přes den si nespěte. Postel používejte pouze jako místo na spaní; nepoužívejte jej pro sledování televize nebo práci. Zajistěte, aby vaše ložnice byla chladná a tmavá. Před spaním nepijte příliš mnoho tekutin ani nejezte kořeněná jídla. Zařaďte relaxační aktivity do své rutiny (například poslech hudby nebo namočení v teplé lázni) před spaním.

Zashin také doporučuje, aby pacienti s bolestí artritidy „promluvili se svým lékařem, protože léky mohou pomoci zlepšit jejich spánek. ”

Vyrovnávání se se stresem a depresí při artritidě

Nadace pro artritidu doporučuje, aby pacienti s bolestí při artritidě vyvinuli strategie, jak se vyrovnat se stresem, jako způsob, jak zlepšit jejich schopnost spát. Například pacient s osteoartritidou by se mohl pokusit identifikovat zdroje stresu vedením stresového deníku. Pacient by se pak mohl pokusit provést změny v situacích, které se zdají rutinně způsobovat stres, a procvičit si zvládací mechanismy, jako je používání podpůrných systémů, cvičení a relaxačních technik.

Dr. Zashin poznamenává: „Mnoho pacientů s bolestí artritidy má depresi, a to může způsobit, že se pacienti probudí dříve, než by chtěli, a nebudou moci znovu usnout. “Doporučuje, aby jeho pacienti měli” každodenní aerobní cvičení, jako je chůze, jízda na kole, plavání nebo běh, [což] může pomoci lidem s onemocněním, jako je osteoartróza, získat dobrý noční spánek. ”

Několik závěrečných rad, které je třeba mít na paměti: Prozkoumejte typ postele, na které spíte; vaše matrace může být příliš pevná – nebo nemusí být dostatečně pevná. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o odborném poradenství od ergoterapeuta nebo fyzioterapeuta, který se specializuje na léčbu artritidy. Mohou poskytnout tipy přizpůsobené vaší konkrétní situaci, které vám pomohou maximalizovat čas odložení.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o chronické bolesti!

Nejnovější v oblasti osteoartrózy

Zprávy o osteoartróze: Získejte hlavní body z ACR2020

Dvě běžné drogy, warfarin a methotrexát, mohou být pro některé lidi s osteoartrózou důležité, naznačují předběžné studie předložené v USA. . .

Od Becky Upham 6. listopadu 2020

Léky mohou snížit potřebu náhrad kloubů s osteoartrózou

Výsledky studie ukázaly o více než 40 procent méně velkých náhrad kloubů po roce léčby kanakinumabem, což naznačuje potenciální nové terapie OA. . .

Od Beth Levine, 3. srpna 2020

Namáhavé cvičení je bezpečné pro osoby s rizikem kolenní artrózy

Zjištění naznačují, že 10 let činnosti nepředstavovalo žádné další riziko pro rozvoj problému s kolenem známého jako KOA.

Od Becky Upham 8. května 2020

Pro lidi s diabetem je bolest kolenní artrózy horší

Diabetes spojený s větším nepohodlím bez ohledu na hmotnostní stav, věk nebo radiografickou závažnost.

Od Becky Upham 16. března 2020

Chytré zdraví: Vyzkoušel jsem parafínovou koupel HoMedics ParaSpa Plus na mou artritidu – a opravdu to pomohlo

Od Gigi Anders, 13. ledna 2020

Péče o osteoartrózu se díky novým doporučením promění

The American College of Rheumatology vydala předběžné rady ohledně léčby artritidy. Návrhy návrhů reflektorů a řada dalších. . .

Od Don Rauf, 15. listopadu 2019

Methotrexát zpomaluje poškození kloubů osteoartrózy, podporuje opravu kostí, navrhuje studii

Droga nesnižovala bolest z poruchy rukou ani nezlepšovala funkci.

Od Beth Levine 12. listopadu 2019

Steroid s nízkými dávkami snižuje zánět osteoartrózy rukou

Studie naznačuje, že 6týdenní léčba orálním prednisolonem pomáhá při bolestech a funkcích rukou.

Od Beth Levine 9. listopadu 2019

Lékaři píší více receptů, nabízejí méně diet, cvičení a PT pro lidi s kolenním kloubem

Nárůst předepisování léků naznačuje, že mnoho lékařů nedodržuje pokyny pro léčbu osteoartrózy kolene.

Od Becky Upham Října 11, 2019

Glukosamin sulfát může pomoci zmírnit bolest, zlepšit funkci osteoartrózy rukou

Glukosaminové doplňky plus konvenční terapie ruční osteoartrózy jsou lepší než samotná konvenční terapie, naznačuje studie.

Od Beth Levine, 9. září 2019 “

Hledáte přírodní způsob, jak zmírnit bolest kolena? Možná budete chtít upravit svůj jídelníček. Rostoucí počet výzkumů naznačuje, že malé dietní změny mohou znamenat velký přínos pro zdraví kolen. “Řada potravin má silné protizánětlivé a bolest ulevující vlastnosti, které mohou být stejně účinné jako některé léky na předpis na artritidu a jiné typy bolestí kolen,” říká Beth Reardon, RD, MS, integrační odborník na výživu a odborník na léčivé potraviny z Centrum vévodské integrační medicíny v Durhamu, NC Čtěte dále a dozvíte se, jak může doba jídla ovlivnit zdraví vašich kolen.

Dieta a bolest kolena: Jděte na ryby

Omega-3 mastné kyseliny obsažené v rybách jsou přírodní protizánětlivé látky. Uklidňující zánět kloubů může často pomoci zmírnit bolest kolene, říká Steven Stuchin, MD, ředitel ortopedické chirurgie v NYU Hospital for Joint Disease v New Yorku. V randomizovaných klinických studiích bylo zjištěno, že omega-3 mastné kyseliny zmírňují bolest a snižují trvání ranní ztuhlosti u lidí s revmatoidní artritidou. Nejlepšími zdroji omega-3 jsou losos, tuňák, sardinky, sledě, treska a makrela, stejně jako doplňky rybího tuku. Další výhoda přidání ryby do vaší stravy: „Ryby jsou bezpečnější než protizánětlivé léky, které mohou mít vedlejší účinky,“ říká Reardon.

Dieta a bolest kolen: Pijte pomerančový džus

Pomerančová šťáva je prvotřídním zdrojem vitaminu C, živiny, která může chránit před kolenní osteoartrózou. Desetiletá australská studie na téměř 300 dospělých ve středním věku zjistila, že u těch, kteří dostávají vysoké množství vitaminu C, je menší pravděpodobnost, že budou trpět druhem kostní degenerace spojené s kolenní osteoartritidou. “Vypití sklenice pomerančové šťávy poskytne asi o 25 procent více vitamínu C než konzumace pomeranče,” říká Reardon. Dalšími dobrými zdroji vitaminu C k prevenci bolestí kolen jsou zelené papriky, grapefruity a jahody.

Dieta a bolest kolen: Jezte špenát a cibuli

Postupujte podle pokynů Popeye a přidejte do svého režimu špenát. Australští vědci zjistili, že získání vysokého množství antioxidantů luteinu a zeaxanthinu (nacházejících se v zelené zelenině jako špenát) může pomoci zmírnit bolest kolena způsobenou osteoartritidou. Několik studií zjistilo další přínos luteinu a nanovein komponenty zeaxanthinu, protože mohou pomoci předcházet nemocem souvisejícím se zrakem.

Nezapomeňte také přidat trochu cibule do špenátového salátu. Přidání cibule do salátů, sendvičů, guláše a kastrolu může pomoci brzdit bolest kolen. Cibule je bohatým zdrojem kvercetinu, flavonoidu se silnými protizánětlivými vlastnostmi, říká Reardon. Ve studiích na artritických myších vedl kvercetin k významnému snížení symptomů artritidy. Jablka, červené hrozny a čaj jsou také dobrým zdrojem kvercetinu.

Dieta a bolest kolen: Objednejte si indické jídlo

Pomoc s kari dokáže s bolestí kolena zázraky. Důvodem je, že kurkuma, koření používané v kari a dalších indických pokrmech, obsahuje kurkumin, silný protizánětlivý prostředek. “Kurkumin funguje podobně jako inhibitory COX-2-léky, které snižují enzym COX-2, který způsobuje bolest a otok artritidy,” říká Reardon. Kanadská studie z roku 2006 o účincích kurkuminu i kvercetinu zjistila, že kurkumin snižuje zánět artritidy u zvířat. Quercetin (flavonoid v cibuli) také fungoval, ale ne v míře kurkuminu.

Dieta a bolest kolen: Použijte zázvor velkoryse

Bylinný zázvor se tradičně používal ke zmírnění podrážděného žaludku, ale vědci nedávno zjistili, že také snižuje bolest kolena snížením zánětu. Ve studii s 261 pacienty se středně těžkou až těžkou bolestí kolene v důsledku osteoartrózy zázvorový extrakt výrazně snižoval bolest kolena při stání a chůzi. Vaření s tímto kořením může zvýšit chuť jídel a zároveň snížit bolest kolena.

Dieta a bolest kolen: Vyhněte se rafinovaným sacharidům

Některé výzkumy naznačují, že diety s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů mohou zvýšit zánět, říká Reardon. Doporučuje vyhýbat se bílému chlebu, těstovinám a pečivu – vyřazení těchto potravin z vaší stravy může mít další bonus, který vám pomůže shodit přebytečná kila.

Protože změna jídelníčku je poměrně snadný krok, má smysl vyzkoušet některé – nebo všechny – výše uvedené potraviny. Můžete najít úlevu od bolesti kolen a získat další přínosy pro zdraví.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v bolestech kolen

Jak si udržet kolena zdravá

Do 14. listopadu 2017

Výměna kolena nemusí vždy platit, tvrdí výzkumníci

Méně bolesti na začátek, menší zisk z postupu, ale větší užitek pozorovaný u pacientů s těžkou artritidou.

Od Randy Dotinga 29. března 2017

Herní měnič pro stárnoucí kolena

Roztržený meniskus je jedním z nejčastějších poranění kolene. Pěstováním nové chrupavky v laboratoři jsou vědci nyní schopni ji opravit.

Dr. Sanjay Gupta, 2. března 2016

Její noha je na zádech – podle výběru

Při postupu zvaném rotační plastika se zpětný kotník stává novým kolenem.

Dr. Sanjay Gupta 22. dubna 2015

Takže potřebujete chirurgickou náhradu kloubů

Bolest kyčle nebo kolena neustále postupovala.

Get a quote

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.